News

Dodany sie 22, 2012 przez admin

Witajcie,

chcieliśmy oficjalnie na stronie ARMADILLOS poinformować o naszej nowo uruchamianej działalności jaką jest powstanie FURII - Centrum Gier Fabularnych.

 

Dodany maj 21, 2012 przez admin
Witamy serdecznie w nowym sezonie! Zaczynamy go mocnym uderzeniem: grą terenową w parku Zielona w Dąbrowie Górniczej podczas Dni Dąbrowy.

Newsletter

Dopisz się do naszego newslettera. Będziesz dzięki temu otrzymywać najnowsze Armadillosowe wieści.
Nazwa: 

Partnerzy

Scenariusze

Nasze scenariusze rozgrywamy w terenie leśnym (w przyblizeniu obszar około 0,5 km2). Uczestnicy poruszają się po nim wykorzystując dostarczoną przez nas mapę oraz rozstawione na całym terenie drogowskazy.

Wszystkie scenariusze zawierają sprawdzone w realnej grze elementy! Na uczestników czekają więc rozmaite zadania, które wymagają zarówno umiejętności orientacji w terenie, wytyczania kierunków, planowania czasu, podziału zadań w drużynie, ale również umiejętności korzystania ze wskazówek, rozwiązywania zadań intelektualnych oraz odnajdywania przedmiotów.

Crossroads - strategiczna gra terenowa

Kwintesencja nocnych geir terenowych połączona w jedną spójną całość.

Cechy scenariusza:

- Bardzo proste zasady gry
- Gra wykorzystuje karty oraz żetony - w analogii do gier planszowych
- Gra wymusza na zawodnikach zarówno interakcje pokojowe (handel) jak i "agresywne"
- Gra wymaga planowania oraz rozważnego dysponowania zasobami, a jednocześnie patrolowania terenu, stawiania się w wyznaczonym miejscu w danym czasie

Podczas gry zadaniem uczestników jest zajęcie jak największej ilości punktowanych skrzyżowań. Ponieważ liczba znaczników danej grupy jest ograniczona gra wymaga zaplanowania działań oraz podziału zadań w drużynie.

Polecana opcja!


Flag Bearer (Ten, który dzierży flagę)

W tym scenariuszu głównym zadaniem uczestników jest odnajdywanie flag (co można zrobić na kilka różnych sposobów) i transportowanie ich do jednego punktu zbiorczego - tzw. "Kręgu Światła". Grę wygrywa drużyna, która będzie posiadać najwięcej flag po wyznaczonym czasie trwania gry. Jednakże nie jest to takie proste gdyż innym drużyną "opłaca się" "nie dopuścić" by żadna flaga cudzej drużyny nie dotarła do kręgu...

Cechy scenariusza:

- mały stopień skomplikowania
- dynamizm i wartka akcja gry, częste i szybkie przechodzenie "od ofensywy do defensywy"
- z uwagi na częstą interakcję pomiędzy uczestnikami scenariusz idealny na integrację w drużynach tak jak i integrację całego grającego zespołu
- cząstkowe wykorzystanie systemu predatorów
- relatywnie krótszy czas trwania - około 2 godziny


Unicorn’s Glade (Polana jednorożców)

Scenariusz ten cechuje silne ufabularyzowanie gry, podczas której uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę odkrywców i poszukiwaczy w abstrakcyjnym świecie science fiction. Na podstawie relacji i opowiadań zadaniami są poszukiwnia konkretnych "zagubionych" przedmiotów, do których dotarcia wymagane jest odwiedzenie kilku miejsc, zagłębienie się w rozbudowaną historię i poznanie jej bohaterów. Scenariusz nastawiony na wielowątkowe misje, dociekliwość i wytrwałość, w którym bardziej od drużynowego zwycięstwa liczy się satysfakcja z osiągniętego celu.

Cechy scenariusza:

- scenariusz rozbudowany, mocno ufabularyzowany (wymagający częstszego czytania)
- zespół Armadillos odgrywa w scenariuszu określone role (cecha różnego rodzaju gier fabularnych)
- niepełne wykorzystanie systemu predatorów
- czas trwania - około 3 godzinySystem predatorów (Predators and Prey)

System predatorów (predator - ang. drapieżnik - nie mylić z wojowniczym przybyszem z kosmosu) to nasz oryginalny sposób na utrzymywanie podczas gry atmosfery nieustannego napięcia oraz wprowadzenie do gry nagłych zwrotów akcji. Momenty predatorskie to często sytuacje, które najbardziej zapadają w pamięci uczestnikom gry, zarówno jeśli jest się po stronie predatorów jak i po stronie zdobyczy (zdobycz - ang. prey - nie mylić z grą komputerową z gatunku FPS)

Bezpieczeństwo.

Największym zagrożeniem na leśnych ścieżkach i drogach, "dzikiego" terenu, jest potknięcie się o kamień lub wystający zanadto korzeń drzewa, jendakże przed imprezą bardzo ważne jest zapoznanie się i przestrzeganie regulaminu imprezy.